Mgr. Brož Ivo
Tomášková J.
ČS, Rokycany
Kešnerová Alena
Toman Miroslav
SERVIER S.R.O.
Danica Čížková, Rokycany
Bohuslav Veselý
Colorplast
kolektiv RDG
Hynek Parýzek, Rokycany
Ramireal, Plzeň
Servier, Praha
Spolek Help-Roma, Rokycany
Lhotka u Radnic
Svojkovice
Podmokly
Vísky
Rokycany
Sirá
Mýto
Nevid
Hlohovice
Týček
Kamenec
Přívětice
Holoubkov
Břasy
Osek
Příkosice
Ejpovice
Trokavec
Čilá
Chlum
Mirošov
Liblín
Skomelno
Kamenný Újezd
Klabava
Medový Újezd
Lhota pod Radčem
Němčovice
Plíškov
Mlečice
Zvíkovec
Hlohovice
Kařez
Vejvarov
Těškov
Všenice
Hradiště
Bezděkov
Chomle
Kladruby
Dobřív
Hrádek
Litohlavy

Nemocnice zprovoznila roky očekávanou počítačovou tomografii

3.11.2015 - tisková zpráva

Rokycany - Stovky pacientů Rokycanské nemocnice s vnitřním onemocněním ale i po úrazu čeká od listopadu jednodušší a rychlejší vyšetření. Nemocnice totiž dnes slavnostně zprovoznila takzvané CT neboli počítačovou tomografii. Lékařům umožňuje prohlédnout si vnitřní orgány celého těla velmi detailně a přehledně, což na klasickém rentgenovém snímku není možné. Takto se zpřesní a zrychlí diagnostika a tím pádem i léčba. Diagnostický přístroj už má nově také Stodská nemocnice. Obě zdravotnická zařízení o CT usilovala několik let. Letos je pořídila z prostředků Plzeňského kraje.

„V tomto roce eskalovala opakovaná přibližně šestiletá snaha o pořízení CéTé. Díky Plzeňskému kraji se podařilo dát dohromady dva nutné komponenty ze třech. Prvním byla stavební připravenost pro instalaci, tedy nové prostory, které vznikly rekonstrukcí radiodiagnostického oddělení. A druhou podmínkou byl pochopitelně samotný nákup tomografu, o což se včetně pozáručního servisu postaral také Plzeňský kraj,“ říká ředitelka Rokycanské nemocnice Hana Perková.

Třetí podmínkou jsou smlouvy se zdravotními pojišťovnami o úhradě prováděných vyšetření. Tuto podmínku nemocnice splnila dokonce dvakrát. Již v minulosti měla příslib od stěžejních zdravotních pojišťoven. Vlivem ekonomické krize a restrukturalizačních snah ve zdravotnictví ale tyto přísliby pozbyly platnost a nemocnice musela letos nákup počítačové tomografie obhájit před tzv. přístrojovou komisí ministerstva zdravotnictví. To se podařilo na jaře a poté tedy následovalo opětovné jednání se zdravotními pojišťovnami o smlouvách. Ty jsou již uzavřené s VZP i s dalšími pojišťovnami, s nimiž nemocnice spolupracuje.

Dodavatel instaloval CT v druhé polovině srpna. Následovalo kolaudační řízení a zaškolování personálu. „Od neděle 1. listopadu náš nejnovější diagnostický přístroj tiše vrní. Personál RDG oddělení čekají náročné časy, ale staví se k problémům vstřícně, za což mu patří dík,“ doplňuje Hana Perková s tím, že nemocnice plánuje na přístroji provést ročně zhruba 1700 vyšetření.

„Nemocnice ve Stodu a Rokycanech si pořídily standardní typ CT, jaký se vyskytuje v obdobných zařízeních okresního typu. Každý z přístrojů stojí včetně devítiletého servisu a DPH 19,4 milionů korun,“ doplňuje radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milena Stárková.

Slavnostního zprovoznění CT se dále zúčastnil mimo jiné i hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs a náměstkyně hejtmana pro oblast investic a majetku Zdeňka Lišková.

Více fotografií odklikem zde

Kontakt:
Ing. Milena Stárková – radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví: 377 193 244, milena.starkova@plzensky-kraj.cz
MUDr. Hana Perková, MBA – ředitelka Rokycanské nemocnice: perkova@nemocnice-ro.cz, 371 762 444
Bc. Jiří Kokoška - Komunikace a PR Zdravotnický holding Plzeňského kraje: 777 315 018, media@zhpk.cz


    O nemocnici > Tiskové zprávy > Nemocnice zprovoznila roky očekávanou počítačovou tomografii
Rokycanská nemocnice a.s.
Voldušská 750, 337 22 Rokycany
IČ: 26360900, DIČ: CZ26360900

Rokycanská nemocnice a.s. © 2018
Webdesign Estetica online s.r.o.