Mgr. Brož Ivo
Tomášková J.
ČS, Rokycany
Kešnerová Alena
Toman Miroslav
SERVIER S.R.O.
Danica Čížková, Rokycany
Bohuslav Veselý
Colorplast
kolektiv RDG
Hynek Parýzek, Rokycany
Ramireal, Plzeň
Servier, Praha
Spolek Help-Roma, Rokycany
Lhotka u Radnic
Svojkovice
Podmokly
Vísky
Rokycany
Sirá
Mýto
Nevid
Hlohovice
Týček
Kamenec
Přívětice
Holoubkov
Břasy
Osek
Příkosice
Ejpovice
Trokavec
Čilá
Chlum
Mirošov
Liblín
Skomelno
Kamenný Újezd
Klabava
Medový Újezd
Lhota pod Radčem
Němčovice
Plíškov
Mlečice
Zvíkovec
Hlohovice
Kařez
Vejvarov
Těškov
Všenice
Hradiště
Bezděkov
Chomle
Kladruby
Dobřív
Hrádek
Litohlavy

Dětské oddělení Rokycanské nemocnice získalo pračku vzduchu od Plzeňského kraje

16.1.2012 - tisková zpráva plzeňského kraje

Rokycany - Plzeňský kraj pořídil pračku vzduchu a nebulizátor pro oddělení pediatrie Rokycanské nemocnice díky výtěžku charitativní akce Advent dětem, která konala koncem loňského roku v plzeňském Parkhotelu. Ze vstupného pořadatelské občanské sdružení Felicitas vybralo zhruba 35 tisíc korun. Slavnostního předání daru se v Rokycanské nemocnici zúčastnil hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec a radní pro zdravotnictví Václav Šimánek.

„Pro dětské oddělení Rokycanské nemocnice byla zakoupena pračka vzduchu a nebulizátor. Obojí zlepší podmínky hospitalizace a léčbu dětem s dýchacími problémy, včetně astmatických pacientů. Tyto přístroje od dnešního dne slouží dětem a to je dobrá zpráva,“ říká hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.

Dětské oddělení v Rokycanské nemocnici už v současné době jednu pračku vzduchu a nebulizátor má. Obojí je mobilní. Pračku využívá k čištění vzduchu ve všech lůžkových částech oddělení a nebulizátor při hospitalizaci dětských pacientů s problémy dýchacích cest. Jedná se o astmatické děti, děti trpící alergiemi, ale i děti, které trpí záněty horních i středních cest dýchacích nebo záněty plic, včetně silných zánětů.

„Nebulizátor zvlhčuje vzduch. Vytváří jakýsi aerosol, který pacientům usnadňuje dýchání a do kterého lze vnést i lék. Dětí s dýchacími problémy přibývá, takže obě zařízení budou určitě potřebná,“ říká primářka dětského oddělení Marie Přibíková. Dětské oddělení Rokycanské nemocnice léčí a hospitalizuje především pacienty ze spádové oblasti, kterou je celý okres Rokycany a přilehlé oblasti okresů Plzeň-jih a Plzeň-sever. Nemocnice má dětských pacientů relativně dost a nic nenasvědčuje tomu, že by jich mělo ubývat, protože do okresu se stěhuje hodně mladých rodin například i ze západočeské metropole.

Dětské oddělení Rokycanské nemocnice má také ambulanci a pro okres zajišťuje i lékařskou službu první pomoci. V lůžkové části má dětské oddělení 18 lůžek. V rámci optimalizace lůžkových kapacit se na základě Strategie Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje sníží počet lůžek na 14.

 

Petra Jarošová, tisková mluvčí PK - Telefon: 377 195 251, 733 698 652
Krajský úřad Plzeňského kraje, odbor kancelář hejtmana Fax: 377 195 506
Škroupova 18, P. O. Box 313, 306 13 Plzeň E-mail: petra.jarosova@plzensky-kraj.cz


    O nemocnici > Tiskové zprávy > Dětské oddělení Rokycanské nemocnice získalo pračku vzduchu od…
Rokycanská nemocnice a.s.
Voldušská 750, 337 22 Rokycany
IČ: 26360900, DIČ: CZ26360900

Rokycanská nemocnice a.s. © 2018
Webdesign Estetica online s.r.o.