Mgr. Brož Ivo
Tomášková J.
ČS, Rokycany
Kešnerová Alena
Toman Miroslav
SERVIER S.R.O.
Danica Čížková, Rokycany
Bohuslav Veselý
Colorplast
kolektiv RDG
Hynek Parýzek, Rokycany
Ramireal, Plzeň
Servier, Praha
Spolek Help-Roma, Rokycany
Lhotka u Radnic
Svojkovice
Podmokly
Vísky
Rokycany
Sirá
Mýto
Nevid
Hlohovice
Týček
Kamenec
Přívětice
Holoubkov
Břasy
Osek
Příkosice
Ejpovice
Trokavec
Čilá
Chlum
Mirošov
Liblín
Skomelno
Kamenný Újezd
Klabava
Medový Újezd
Lhota pod Radčem
Němčovice
Plíškov
Mlečice
Zvíkovec
Hlohovice
Kařez
Vejvarov
Těškov
Všenice
Hradiště
Bezděkov
Chomle
Kladruby
Dobřív
Hrádek
Litohlavy

Plzeňský kraj odmítá rušení oddělení v Rokycanské a Stodské nemocnici. Podporují ho starostové i poslanci

7.11.2011 - tiskové prohlášení

Plzeň, 7. 11. 2011- Na širším jednání o případném rušení oddělení gynekologie, porodnice a dětského oddělení v nemocnici ve Stodě a Rokycanech se dnes sešli zástupci zdravotních pojišťoven, zástupci kraje, nemocnic, starostové měst a obcí dotčených okresů a specialisté z řad gynekologů a porodníků.

Starostové měst a obcí Plzeňského kraje seznámili všechny přítomné s peticí, která vyjadřuje zásadní nesouhlas s omezováním poskytování zdravotní péče, která vznikla za město Tachov a mikroregion Radbuza.

Svůj nesouhlas s požadavkem zdravotních pojišťoven na omezení péče v odděleních pediatrie a gynekologicko-porodnické péče v nemocnicích v Rokycanech a ve Stodě vyjádřili také přítomní starostové dotčených měst a obcí, členové Parlamentu ČR a Rada Plzeňského kraje.

„Zásadně nesouhlasím s omezováním poskytované zdravotní péče v Plzeňském kraji a oceňuji angažovanost a podporu starostů i zákonodárců, jejichž zájmem je udržení zdravotní péče a zejména její dostupnost pro obyvatele našeho regionu,“ uvedl hejtman Milan Chovanec.

Východiskem, na kterém se přítomní shodli, je vytvoření pracovní skupiny složené ze zástupců zdravotních pojišťoven, Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje a odborníků z dotčených oborů. Cílem snažení této skupiny je vypracovat návrh dalších kroků a řešení ve věci restrukturalizace lůžkové péče v kraji.

Poslanec Václav Votava přislíbil podporu snažení Plzeňského kraje o zachování poskytované péče v Plzeňském kraji pomocí interpelací v Parlamentu ČR.

Žádáme média:

Tímto bychom rádi požádali média, aby v případě, že budou nyní nebo i v budoucnosti informovat o uvažovaném rušení lůžkové péče v Rokycanské a Stodské nemocnici a o jiných souvisejících tématech, doplnily své články nebo reportáže, samozřejmě s ohledem na prostor, o sdělení, že obě zmíněné nemocnice fungují a budou fungovat minimálně do 31. 12. 2012 bez jakéhokoli omezení. Sdělením pomůžete zabránit panice občanů ze spádových oblastí, že již v nemocnicích nebudou ošetřeni. Opak je pravdou. Nemocnice jsou i nadále připraveny věnovat pacientům maximální péči v celém spektru výkonů, které dosud vykonávaly. Za připomínání této informace vám předem děkujeme. ZHPK

Materiály vztahující se k jednání


    O nemocnici > Tiskové zprávy > Plzeňský kraj odmítá rušení oddělení v Rokycanské a Stodské…
Rokycanská nemocnice a.s.
Voldušská 750, 337 22 Rokycany
IČ: 26360900, DIČ: CZ26360900

Rokycanská nemocnice a.s. © 2018
Webdesign Estetica online s.r.o.