Mgr. Brož Ivo
Tomášková J.
ČS, Rokycany
Kešnerová Alena
Toman Miroslav
SERVIER S.R.O.
Danica Čížková, Rokycany
Bohuslav Veselý
Colorplast
kolektiv RDG
Hynek Parýzek, Rokycany
Ramireal, Plzeň
Servier, Praha
Spolek Help-Roma, Rokycany
Lhotka u Radnic
Svojkovice
Podmokly
Vísky
Rokycany
Sirá
Mýto
Nevid
Hlohovice
Týček
Kamenec
Přívětice
Holoubkov
Břasy
Osek
Příkosice
Ejpovice
Trokavec
Čilá
Chlum
Mirošov
Liblín
Skomelno
Kamenný Újezd
Klabava
Medový Újezd
Lhota pod Radčem
Němčovice
Plíškov
Mlečice
Zvíkovec
Hlohovice
Kařez
Vejvarov
Těškov
Všenice
Hradiště
Bezděkov
Chomle
Kladruby
Dobřív
Hrádek
Litohlavy

Nemocnice má nový chirurgický příjem, ovšem se čtyřměsíčním zpožděním

12.5.2017 - tisková zpráva

S více než čtvrtletním zpožděním oproti plánu začala Rokycanská nemocnice v tomto týdnu využívat nově zrekonstruovaný chirurgický příjem. Ten se nachází v jeho původních prostorách v přízemí nemocnice ve spojovací chodbě mezi ambulantním a lůžkovým traktem. Modernizace vyšla vlastníka objektu Plzeňský kraj na téměř dva miliony korun.

Rekonstrukce zahrnovala dvě ambulance, zákrokový sálek, sádrovnu a menší prostor pro příjem pacientů od záchranné služby. „Tyto pracoviště se nacházely v místnostech, kde bylo z části ještě původní stavební vybavení z dob výstavby nemocnice. Celkově už ty prostory nevyhovovaly. Proto jsme přistoupili ke kompletní modernizaci. Změnila se mírně dispozice prostoru, obnovily se sítě, podlahy, obklady, osvětlení, podhledy a vyměnil se nábytek. Přístroje a chirurgické vybavení zůstalo z větší části původní, neboť to se obnovuje průběžně,“ uvedla ředitelka nemocnice Hana Perková.

Rekonstrukce chirurgického příjmu navázala na vybudování recepce centrálního příjmu s čekárnou a interní a pohotovostní ambulance, které jsou rovněž v přízemní spojovací chodbě. Interní příjem byl modernizován v roce 2014. Více odklikem zde.

Rekonstrukce chirurgických ambulancí začala loni v říjnu a dokončena měla být v prosinci. Dodavatelská firma, která vzešla z veřejné zakázky, ale nestačila dílo ve smluveném termínu dokončit a navíc musela kvůli reklamacím některé závady opravovat. Chirurgické ambulance byly o to déle v provizorních prostorách bývalé vyšetřovny sono (ultrazvuk). „Pro pacienty i personál znamenaly tyto náhradní stísněné prostory značné nepohodlí. Jsme proto rádi, že před letní sezonou, kdy těch úrazů a chirurgických ošetření mírně přibývá, se konečně vracíme do odpovídajících prostor,“ uvádí vrchní sestra chirurgického oddělení Marcela Krupičková.

Chirurgický příjem bohužel není v nemocnici jediný včas nedokončený rekonstruovaný prostor. Rovněž v prosinci loňského roku měla být hotova i rekonstrukce levého křídla 4. nadzemního podlaží lůžkového traktu nemocnice, kde se plánují umístit lůžka následné péče. Stavební firma, která zvítězila ve veřejné zakázce, ale dílo zcela nedokončila ani po čtyřech měsících a některé práce vykazují zjevné vady.

Kontakt:
MUDr. Hana Perková, MBA – předsedkyně představenstva Rokycanské nemocnice, a.s.: perkova@nemocnice-ro.cz, 371 762 444
Bc. Jiří Kokoška – komunikace Zdravotnický holding Plzeňského kraje: 777 315 018, media@zhpk.cz 


    O nemocnici > Tiskové zprávy > Nemocnice má nový chirurgický příjem, ovšem se čtyřměsíčním…
Rokycanská nemocnice a.s.
Voldušská 750, 337 22 Rokycany
IČ: 26360900, DIČ: CZ26360900

Rokycanská nemocnice a.s. © 2018
Webdesign Estetica online s.r.o.