Mgr. Brož Ivo
Tomášková J.
ČS, Rokycany
Kešnerová Alena
Toman Miroslav
SERVIER S.R.O.
Danica Čížková, Rokycany
Bohuslav Veselý
Colorplast
kolektiv RDG
Hynek Parýzek, Rokycany
Ramireal, Plzeň
Servier, Praha
Spolek Help-Roma, Rokycany
Lhotka u Radnic
Svojkovice
Podmokly
Vísky
Rokycany
Sirá
Mýto
Nevid
Hlohovice
Týček
Kamenec
Přívětice
Holoubkov
Břasy
Osek
Příkosice
Ejpovice
Trokavec
Čilá
Chlum
Mirošov
Liblín
Skomelno
Kamenný Újezd
Klabava
Medový Újezd
Lhota pod Radčem
Němčovice
Plíškov
Mlečice
Zvíkovec
Hlohovice
Kařez
Vejvarov
Těškov
Všenice
Hradiště
Bezděkov
Chomle
Kladruby
Dobřív
Hrádek
Litohlavy

Regulační poplatky v Rokycanské nemocnici lze nově hradit pomocí SMS

25.7.2012 - krátká informace

Rokycany – Nemocnice v Rokycanech rozšířila možnost úhrady regulačních poplatků. Od tohoto měsíce může veřejnost za návštěvu lékaře, pohotovosti nebo za jednodenní hospitalizaci zaplatit nově i pomocí SMS. Službu pro nemocnici zajišťuje soukromá společnost, která si k výši poplatku účtuje i náklady na zajištění. I přesto úhradu mobilním telefonem využily v prvních dnech už desítky pacientů.

„Zpravidla se jedná o návštěvníky pohotovostí, kteří přijíždějí do nemocnice s akutním stavem a při tom pochopitelně nemyslí moc na to, zda u sebe mají dostatek mincí na platbu v automatu. Stává se tak, že nemohou regulační poplatek uhradit. S novou službou se to už stávat nemusí. Mobil má dnes u sebe skoro každý,“ uvedla ředitelka nemocnice Hana Perková s tím, že až do konce roku se jedná o zkušební provoz.

Úhradu lze novým způsobem zrealizovat za několik vteřin. Stačí na telefonní číslo 90206 zaslat text ve tvaru NRXX, kde NR je kód nemocnice a XX je suma, kterou chce pacient uhradit. Může to být tedy text NR30 jako třicet korun za běžnou návštěvu lékaře, NR90 za návštěvu pohotovosti nebo NR100 za den hospitalizace. Provozovatel si u 30korunové platby připočítává šest korun a u vyšších plateb 20,- Kč. V nákladech na mobil se tak objeví částka 36, 110 resp. 120 korun.

Pacientovi, který službu využije, přijde zpět do mobilu potvrzení ve formě jednorázového unikátního kódu. Ten ukáže v ordinaci, lékař nebo sestřička jej zadají do informačního systému a tím dojde k potvrzení platby. Pokud pacient bude chtít i potvrzení, lze jej vytisknout.

Mimo úhrad pomocí SMS lze v Rokycanské nemocnici hradit regulační poplatky hned čtyřmi dalšími způsoby. Nepřetržitě funguje automat na mince, který je v blízkosti pohotovostních ambulancí. Ve všední den je možné navštívit pokladnu, kde lze provést úhradu v hotovosti i platební kartou. Za hospitalizaci je pak možné zaplatit na oddělení, odkud je pacient propuštěn. A v případě, že u sebe nemá dostatek hotovosti, je možné poplatek zaplatit i převodem z účtu.

Pokud se úhrady regulačních poplatků pomocí mobilu v Rokycanech osvědčí, mohou se v příštím roce objevit i v dalších nemocnicích Plzeňského kraje. „Na konci roku tuto službu vyhodnotíme, a pokud ji shledáme přínosnou, vybereme partnera, který by ji dodával našim nemocnicím,“ říká ředitel Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje Jiří Fojtík.

 

Kontakt
MUDr. Hana Perková – ředitelka Rokycanské nemocnice, perkova@nemocnice-ro.cz, 371 762 444
Bc. Jiří Kokoška – komunikace Zdravotnický holding Plzeňského kraje: media@zhpk.cz, 605 217 881


    O nemocnici > Tiskové zprávy > Regulační poplatky v Rokycanské nemocnici lze nově hradit pomocí…
Rokycanská nemocnice a.s.
Voldušská 750, 337 22 Rokycany
IČ: 26360900, DIČ: CZ26360900

Rokycanská nemocnice a.s. © 2018
Webdesign Estetica online s.r.o.